اورجت زیاد

اورجت زیاد

در حالت طبیعی باید دندانهای جلو بالا مختصری (در حد ۲ میلی متر) جلوتر ازدندانهای پایین قرار گیرند.در صورتیکه دندانهای بالا بیش از این مقدار جلوتر از دندانهای پایین قرار بگیرند اصطلاحا گفته می شود اورجت زیاد وجود دارد.

دلیل آن می تواند مشکل فکی ( رشد زیاد فم بالا به جلوو یا رشد کم فک پایین به جلو یا ترکیبی از هر دو ) یا بیرون زدگی دندانهای بالا یا نبود بعضی از دندانهعای پایین باشد .

همچنین عادات نامناسب مثل مکیدن انگشت تا سنین بالا نیز می تواند باعث این مشکل شود.

در این موارد ریسک بالایی برای بروز ضربه و آسیب به دندانهای جلوی بالا در اورجت زیاد وجود دارد بالاخص اگر بیمار ورزش های تماسی انجام می دهد.

اگر چنین حالت هایی در دندانهای شما یا اطرافیان شما به چشم می خورد می توانید جهت درمان و یا طرح هرگونه پرسشی در این رابطه با ما به صورت آنلاین و یا حضوری ارتباط برقرار کنید تا شما را نسبت به تشخیص و طرح درمان صحیح راهنمایی کنیم.

امکان اصلاح مشکلات و بهم ریختگی های دندانی و به دست آوردن جفت شدن صحیح دندانها در صورتی که مشکل فکی وجود نداشته باشد در هر سنی وجود دارد ، البته در صورت وجود مشکل فکی در صورت مراجعه بیمار در سن مناسب (قبل بلوغ) ابتدا باید درمان اصلاح نقایص فکی با پلاکهای متحرک انجام شود و سپس با درمان ارتودنسی ثابت دندانها صاف شوند و در صورت مراجعه در سن بالا  باز هم امکان صاف کردن دندانها وجود دارد وبا جراحی فک و قرار گرفتن آنها در موقعیت صحیح ، جفت شدن ایده ال دندانهای بالا و پایین به دست می آید و اگر بیمار تمایلی به جراحی فک هم نداشته باشد دندانها صاف می شوند اما به طریقه صحیح روی هم جفت نخواهند شد ( اصطلاحا اکلوژن مناسب نخواهند داشت )